Jak vám můžeme pomoci?

Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější dotazy týkající se nákupu HbbTV reklamy v AD SIMPLE.

Co je AD SIMPLE?

AD SIMPLE je reklamní platforma pro vytváření, správu a vyhodnocení HbbTV kampaní s přímou platbou přes platební bránu. Vše v jednom jediném online nástroji.

Co znamená HbbTV?

HbbTV (z angl. Hybrid broadcast broadband TV) neboli „červené tlačítko“ je interaktivní technologie, která propojuje televizní vysílání a internet. Divák může získat přehledné informace o televizním programu, zpětně přehrávat zmeškané pořady, sledovat předpověď počasí, vyhledávat v programech kin, prohlížet reklamní spoty a letáky, soutěžit nebo třeba hrát hry.
HbbTV reklama nabízí inzerentům pokročilé možnosti cílení a analýzy dat. Reklamní sdělení lze provázat s právě vysílaným pořadem. Pro zobrazení reklamy je vždy nutná přítomnost diváka u televize, což zaručuje přesné vyhodnocení zásahu kampaně.

Co je reklamní formát switch-in?

Switch-in je nejvyužívanější reklamní formát v HbbTV. Každý měsíc se zobrazí asi 2,5 milionu diváků v ČR.

Tzv. „červené tlačítko“ (tedy obrázek s upoutávkou na reklamu) se zobrazí divákovi v lineárním vysílání přibližně 3-5 vteřin po přepnutí na konkrétní TV kanál. Stiskem červeného tlačítka na TV ovladači ve chvíli, kdy se switch-in zobrazí, divák vstoupí do HbbTV aplikace s reklamním sdělením ve formě textu nebo videa. Pokud divák červené tlačítko nestiskne, switch-in zůstane na obrazovce po dobu cca 20 sekund a pak zmizí.

Switch-in se nezobrazuje během reklamních breaků. Nemůže se tedy stát, že překryje reklamní spot v televizním vysílání.

Co je potřeba k registraci do reklamní platformy AD SIMPLE?

Budeme potřebovat vaše jméno a příjmení, název společnosti, IČO, e-mailovou adresu a telefon. Registrace do platformy je zdarma a nezavazuje vás k nákupu. Pro zřízení účtu musíte být podnikatelem s platným IČO.

Jak má vypadat grafika HbbTV reklamy?

Při tvorbě grafického návrhu HbbTV aplikace vycházejte z toho, že divák je většinou vzdálen od obrazovky více než 2 metry. Velikost jednotlivých grafických prvků tedy navrhněte tak, aby byly snadno rozeznatelné i z této vzdálenosti. Také pamatujte, že divák má poměrně omezené možnosti ovládání aplikace prostřednictvím dálkového ovladače.

Podoba ikony červeného tlačítka do značné míry ovlivňuje to, jestli uživatel aplikaci spustí. Do návrhu nezapomeňte umístit výzvu k akci (např. „Stiskněte červené tlačítko“) a použijte dostatečně čitelné písmo. Pamatujte, že dopředu nikdy nevíte, na jakém pozadí se ikona v televizním vysílání zobrazí. Ikona se objevuje v pravém dolním rohu obrazovky.

Při přípravě kreativy vždy myslete na cíle své kampaně. Pokud je cílem co nejvyšší míra „prokliku“, je nutné použít tzv. call-to-action, tedy výraznou výzvu ke stisknutí tlačítka. Pokud již samotné zobrazení ikony switch-inu slouží k předání reklamního sdělení, např. budování značky, pak je možné výzvu ke stisknutí potlačit na minimum.

Podrobná pravidla pro vytvoření HbbTV reklamy najdete zde.

Nemáme reklamní agenturu, kdo nám vyrobí HbbTV reklamu?

Můžete se do toho pustit sami, protože součástí platformy AD SIMPLE je jednoduchý nástroj na vytvoření vlastní kreativy. Grafický obsah si připravíte v programu Adobe Photoshop nebo Photopea, zvolíte jednu z hotových šablon HbbTV aplikací a obsah do ní nahrajete. V nabídce je např. šablona základní jednostránkové aplikace s obrázkem nebo šablona se třemi videi. Inspiraci najdete zde.

Máte-li zájem o vytvoření složitější HbbTV aplikace na míru, napište nám na info@adsimple.cz. Rádi vám připravíme nabídku přesně podle vašich představ.

Kolik stojí reklama přes AD SIMPLE?

Za registraci a využití platformy neplatíte žádné měsíční poplatky. Můžete pracovat s libovolným rozpočtem dle svých aktuálních potřeb s minimální útratou 300 Kč. Platit budete až v okamžiku spuštění kampaně. Finální cena vaší kampaně závisí na délce trvání a množství oslovených diváků, tyto parametry si nastavíte v platformě.

Jakým způsobem můžeme uhradit kredit?

Kredit můžete nabít třemi způsoby: přes platební bránu, rychlým převodem nebo převodem na bankovní účet na základě zálohové faktury. Minimální částka pro dobití kreditu je 300 Kč. Po připsání platby na náš účet se ve vašem zákaznickém účtu zobrazí výše kreditu a dostanete daňový doklad k přijaté platbě. Následně můžete začít nakupovat reklamu, tedy odesílat své kampaně ke spuštění. Kredity se vám začnou odečítat až v okamžiku spuštění kampaně.

Kde a kdy najdeme fakturu za zaplacené služby?

Fakturu za konkrétní kampaň vystavujeme vždy na konci kalendářního měsíce, ve kterém kampaň proběhla. Všechny faktury jsou dostupné ke stažení v přehledu vyúčtování.

Kde bude k vidění naše reklama?

Svou kampaň můžete nasadit do vysílání těchto TV stanic:
Prima, Prima Cool, Prima Krimi, Prima Zoom, Prima Max, Prima Love, Prima Show, Prima Star.

Jak se dozvíme, kolik diváků vidělo naši reklamu?

V platformě AD SIMPLE máte přístup ke statistikám svých HbbTV kampaní, což vám umožňuje průběžně vyhodnocovat jejich zásah.

Můžeme si AD SIMPLE vyzkoušet zdarma?

Ano. Registrace do platformy je zdarma, stejně tak vytvoření HbbTV aplikace. Pokud si zpočátku nejste jisti, doporučujeme vám vytvořit testovací aplikaci, kterou pak můžete kdykoli smazat. Dokud neodešlete svou kampaň ke spuštění, neplatíte nic.

Jsme agentura, můžeme nakupovat HbbTV reklamu pro inzerenty, které zastupujeme?

Ano. Jako agentura máte možnost spravovat více inzerentských účtů a vytvářet kampaně za jednotlivé klienty. Pokud při registraci zaškrtnete políčko „Jsem agentura“, budeme vás kontaktovat s nabídkou individuálních podmínek.

Jak dlouho zůstanou naše aplikace v systému?

Platforma AD SIMPLE uchovává vaše návrhy po dobu 2 let od vytvoření.

Jak můžeme zrušit účet v AD SIMPLE?

O zrušení svého účtu můžete zažádat e-mailem na info@adsimple.cz. Pokud jste nebyli spokojeni, oceníme zpětnou vazbu, kterou zohledníme při dalším vývoji našich služeb.

Nenašli jste odpověď?